sobota, 20 czerwca 2009

Zielenie EDM

Jak część z Was wie, zielenie to moje ulubione odcienie.
Dzisiaj odkryłam, że wśród EDM-owych jasnych zieleni mam trzy, które są dość podobne na pierwszy rzut oka, ale nałożone na powiece, różnią się kompletnie. Wszystkie trzy już nie są dostępne w sprzedaży, ale można je spotkać na wymiankach, więc może komuś się przydadzą swatche.

Polecam oglądać w powiększeniu (kliknąć na zdjęcie), bo dopiero wtedy widać dokładnie wszystkie szczegóły.Hoppity Hop Hop - kompletnie matowy odcień przybrudzonej jasnej zieleni. Dość ciężki w nakładaniu, bo przy mixing medium robi się z niego błotko i trzeba się nieco napracować, żeby go ładnie rozprowadzić.
Glass Bottom Boat - bardzo jasny odcień, szara zieleń, nałożony na sucho raczej mało efektowny, natomiast na mokro, albo z mixing medium (zapraszam tutaj, gdzie opisuję, jak zrobić mixing medium domowym sposobem: ) zmienia się nie do poznania. Lśni metalicznie mieniąc się odcieniami chłodnej zieleni i delikatnymi tukusowymi tonami.
Christmas Carol- ciemna zgniła zieleń z mnóstwem srebrnych drobinek. Na mokro jest to piękna ciemna zieleń z silnym srebrnym blaskiem. Przy nakładaniu na sucho drobinki mają skłonność do przemieszczania się niekoniecznie tam, gdzie chcemy.
Wszystkie trzy cienie są w chłodnej tonacji.
Poniżej swatche i zdjęcia.
Fotki w świetle dziennym (na zdjęciu ze słoiczkami drugi rząd z lampą).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz